Дрімвідз

Monday, 1 May 2017 04:44
pani_poganka: (1)
[personal profile] pani_poganka
Вікіпедія

Дрімвідз (англ. Dreamwidth) — це служба ведення онлайн-блогів, побудована на кодовій основі «Живого журналу». Вона є одним з форків версій LiveJournal.com, опрацьованих колишніми співробітниками «Живого журналу» Деніз Паолуччі та Марком Смітом. Ідея народилася з бажання створити нову спільноту, засновану на відкритому доступі, прозорості, свободі і повазі.

...Проект був проголошений 11 червня 2008. Відкриту бета-версію було запущено 30 квітня 2009.

...Назву Dreamwidth було утворено за аналогією з терміном bandwidth (ширина смуги пропускання) шляхом заміни кореня band (смуга) на dream (мрія). Оскільки термін ширина смуги пропускання в сфері зв’язку та цифрових комунікацій характеризує спроможність системи передавати певну кількість даних, за замислом авторів, назва Dreamwidth має створювати асоціацію в користувачів з можливостями передавати свій креативний потенціал.

...Серед українських користувачів розповсюджені розмовні назви «Мрія», «Дрім», «Широкомрій».

...Як порівняти з «Живим Журналом» «Дрімвідз» пропонує більший рівень взаємодії з іншими сайтами, заснованими на програмному забезпеченні «Живого Журналу», а саме можливості імпортувати щоденники з інших сайтів, транслювати свої записи на кілька сайтів і більшу функціональність для користувачів, які використовують «відкриту ідентифікацію» (OpenID).

...На додаток до пошукових засобів, успадкованих з "Живого Журналу", власники платних облікових записів мають можливість пошуку у власних щоденниках. Це було впроваджено 24 липня 2009 року.

...Власники «Дрімвідз» принципово відмовилися від використання реклами, як джерела доходу з ресурсу, оскільки на їхню думку реклама розчиняє відчуття спільноти, а також перемикає орієнтацію ресурсу з користувачів на рекламодавців.

Most Popular Tags

Page generated Tuesday, 17 October 2017 15:11